ציורים בעזרת מזרק – משחקים ויוצרים עם מזרקים

מזרק הינו כלי נפלא לפעילויות בקיץ, בבית או בגן. זול וזמין מאד.

בעזרת מזרקים ניתן ליזום מגוון פעילויות שיכולות לערב מוטוריקה עדינה עם תחושת מגע של חומרים רטובים או אבקתיים ועם עיסוק ביצירה, יזמה אישית, יצירתיות והנאה.

פעילויות פשוטות ללא כל צורך בהכנה, כמו ישיבה בגיגית/אמבט/בריכה בחצר, או סתם בגן השעשועים, עם כלי קיבול למים ומזרק על מנת להשפריץ, להשקות את הצמחיה באזור, או לצייר צורות באדמה בעזרת זרזיפי המים. ופעילויות הדורשות מעט מאד הכנה והתארגנות, כמו פעילויות היצירה כאן:

ציור מזרק 1

החומרים הדרושים:

מזרק/ים

כוסות

דפים

2 קופסאות פלאסטיק גדולות

צבעי מאכל

קורנפלור

בכוסות קטנות מערבבים צבע מאכל עם קורנפלור, עד למצב בו העיסה נשארת מעט נוזלית. מכינים מספר צבעים באופן דומה. מניחים את הכוסות בתוך קופסת פלאסטיק או מגש כדי שלא ישפכו בעת השימוש של הילדים במזרק.  מניחים דף, בתוך קופסא או מגש. בעזרת מזרק שואבים מכל אחד מהצבעים ומתיזים על הדף. באופן זה יוצרים ציור צבעוני עם חומר בעל מרקם צמיגי מרתק.

ניתן לייבש כך את הציור, או לחילופין, לקפל לחצי את הדף ולפתוח, בכדי ליצור הדפסים מעניינים. לציור המוגמר יש מרקם מאד נעים למגע.

ניתן ליצור ציורים דומים בעזרת צבע עם דבק פלאסטיק.

ציור מזרק 2

החומרים הדרושים:

מזרק/ים

כוסות

דפים

2 קופסאות פלאסטיק גדולות

צבעי מאכל/צבעי גואש

קורנפלור/קמח מכל סוג.

מניחים בקופסא/מגש דף, עליו מפזרים שכבת קורנפלור או קמח אחר. מכינים מגש/קופסא עם כוסות קטנות ומגוון צבעים. שואבים בעזרת המזרק צבעים ומשפריצים אל שכבת הקמח. לסיום, ניתן להניח על היצירה דף נוסף בכדי ליצור הדפס על הדף.

ציור מזרק 3

החומרים הדרושים:

מזרק/ים

כוסות

דפים

2 קופסאות פלאסטיק גדולות

צבעי מאכל / צבעי גואש / צבעי גואש מעורבבים בדבק פלאסטיק / צבעי ידיים

נייר דבק (מסוג שניתן לקלף בקלות מהדף)

מניחים בקופסא/מגש דף. על הדף מדביקים רצועות של נייר דבק היוצרות אזורים חשופים ואזורים מכוסים בנייר דבק.

מכינים מגש/קופסא עם כוסות קטנות ומגוון צבעים. שואבים בעזרת המזרק צבעים ומשפריצים על הדף. מנענעים את הקופסא/מגש, על מנת לאפשר לצבעים להתפזר על הדף וכך יוצרים ציור צבעוני. מניחים להתייבש ולבסוף מורידים את רצועות נייר הדבק.