חגית ואנו
מרפאה בעיסוק

חגית ואנו

מרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד מזה כשלושים שנה.

מטפלת בילדים עם מגוון עיכובים וקשיים התפתחותיים ובעיקר בגילאי הגיל הרך. עוסקת בטיפוס טיפולי, הקימה ומנהלת את קליניקת בולדר חיפה. מנהלת תחום הגיל הרך במכון קדם.
בוגרת תכנית לימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק, במסגרת אוניברסיטת חיפה ובית הספר לרפואה של הטכניון, בחיפה.
חגית החלה את דרכה בריפוי בעיסוק במחלקת השיקום בבית החולים הגריאטרי השיקומי, פלימן בחיפה.
במקביל עסקה בטיפול בילדים עם הפרעות בתקשורת ואוטיזם, במרכז מילמן, בחיפה, במשך אחת עשרה שנה.
במרכז מילמן, מילאה חגית מספר תפקידים: טיפולי ריפוי בעיסוק, הדרכת מרפאות בעיסוק, ראש-צוות רב-מקצועי, רשות-צוות הריפוי בעיסוק והשתתפות בצוות ההערכה והאבחון של ילדים חדשים במרכז. כצלמת חובבת, חגית נעזרה בצילום סטילס וצילום וידאו בטיפוליה בילדים עם אוטיזם במרכז מילמן.
יחד עם הגב’ טלי זנדברג עמיתתה למקצוע, הקימה במרכז מילמן את יחידת הטיפול בעזרת בעלי חיים ופיתחה עימה גישת טיפול בעזרת בעלי חיים המבוססת על עקרונות טיפוליים מתחום הריפוי בעיסוק, כאשר מקצוע הזואותרפיה עוד היה בחיתוליו בארץ. בהמשך ניהלה את מחלקת הטיפול בעזרת בעלי חיים במילמן, הדריכה מטפלות בעזרת בעלי חיים ולימדה במשך שלוש שנים קורס העוסק בטיפל הוליסטי בעזרת בעלי חיים, בחוג לזואותרפיה במכללת אורנים.

במקביל עסקה בטיפול בעזרת בעלי-חיים בקבוצות ילדים עם לקויות ראיה ועיוורון, בגן עופרים השייך למרכז חנה-חושי בבית החולים בני-ציון בחיפה.

משנת 1997, חגית משמשת כמרפאה בעיסוק התפתחותית, במכון קדם בחיפה. מכון לטיפול פסיכולוגי והתפתחותי, המונה צוות רב מקצועי נרחב. במכון קדם, חגית עוסקת בטיפול בילדים עם עיכובים התפתחותיים, קשיי למידה, קשיים רגשיים, הפרעות קשב וריכוז, עיכובים בשפה, הפרעות תקשורת, קשיים בויסות תחושתי, סירבול מוטורי, ילדים עם קושי בתחום הגרפומוטורי, קשיי כתיבה ועוד.

לפני למעלה מחמש שנים, חגית הקימה את קליניקת בולדר חיפה, שם היא עוסקת בטיפולי ריפוי בעיסוק המשלבים ספורט וטיפוס ככלי הטיפול בילדים.

חגית רואה בהדרכת הורים, חלק אינטגראלי, בלתי נפרד וחשוב, מעבודתה כמרפאה בעיסוק התפתחותית. במסגרת הטיפולים, נערכות פגישות המיוחדות לקשר שוטף עם הורי הילדים המטופלים, להדרכת ההורים לגבי תפקוד הילדים בחיי היומיום ודרכים לקידום הילדים, גם במסגרת הבית והמסגרת החינוכית בה הם לומדים.
גם לקשר עם סביבתו החינוכית של הילד יש חשיבות מכרעת, בטיפולים רבים, ולכן, במידת הצורך, נערכות שיחות, או ניתנת הדרכה למורות, גננות ומטפלים שונים מתוך המסגרות החינוכיות בהן לומדים הילדים. במידת הצורך נערכים גם ביקורים במסגרת החינוכית, לצורך הדרכת הצוות ולצורכי הכרות עם מגוון הקשיים של הילד המטופל.

פרטי התקשרות/טלפון

052-8935060

טלי זנדברג
מרפאה בעיסוק

טלי זנדברג

מרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד משנת 1993.
בוגרת תכנית לימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק, במסגרת אוניברסיטת חיפה ובית הספר לרפואה של הטכניון, בחיפה.
טלי החלה את דרכה בריפוי בעיסוק בעבודה בתחום הגריאטרי ובמקביל עסקה בטיפול בילדים עם הפרעות בתקשורת ואוטיזם, ב”מרכז מילמן”, בחיפה. בהמשך התמחתה בריפוי בעיסוק התפתחותי ועבדה עם ילדים בלבד.

יחד עם הגב’ חגית ואנו, עמיתתה למקצוע, הקימה ב”מרכז מילמן” את יחידת הטיפול בעזרת בעלי חיים ופיתחה עימה גישת טיפול בעזרת בעלי חיים המבוססת על עקרונות טיפוליים מתחום הריפוי בעיסוק, כאשר מקצוע הזואותרפיה עוד היה בחיתוליו בארץ. בהמשך ניהלה את מחלקת הטיפול בעזרת בעלי חיים ב”מילמן”, הדריכה מטפלות בעזרת בעלי חיים ולימדה במשך שלוש שנים קורס העוסק בטיפול הוליסטי בעזרת בעלי חיים, בחוג לזואותרפיה במכללת אורנים.

במקביל עסקה בטיפול בעזרת בעלי-חיים בקבוצות ילדים עם לקויות ראיה ועיוורון, בגן עופרים השייך למרכז חנה-חושי בבית החולים בני-ציון בחיפה.

משנת 1998 טלי משמשת כמרפאה בעיסוק התפתחותית, במכון קדם בחיפה. מכון לטיפול פסיכולוגי והתפתחותי, המונה צוות רב מקצועי נרחב. במסגרת עבודתה במכון קדם טלי עוסקת בטיפול בילדים עם עיכובים התפתחותיים, קשיי למידה, קשיים רגשיים, הפרעות קשב וריכוז, קשיי התארגנות, הפרעות תקשורת, קשיים בויסות תחושתי, סירבול מוטורי, ילדים עם קושי בתחום הגרפו-מוטורי, קשיי כתיבה, ילדים הזקוקים להכנה לקראת כיתה א’ ועוד.

משנת 2002 עד שנת 2015 עבדה טלי כמרפאה בעיסוק עצמאית של מכבי בתחום הריפוי בעיסוק ההתפתחותי. עבדה עם ילדים עם מגוון קשיים או עיכובים התפתחותיים.

לאורך השנים עברה טלי קורסים והתמחויות בתחומים שונים כגון:

התמחות בקשיים גרפו-מוטורים בגיל הרך.
קשיי כתיבה אצל ילדים בגיל בית-ספר.
קשיים בתכנון תנועה וסירבול מוטורי.
בעיות תקשורת.
עבודה עם ילדים להם קשיים בויסות סנסורי לפי שיטת S.I.
התמחות בעבודה עם ילדים להם בעיות קשב וריכוז.
קואוצ’נג לבעיות קשב.
התמחות בבעיות התארגנות.
טלי רואה בהדרכת הורים, חלק אינטגראלי, בלתי נפרד וחשוב, מעבודתה כמרפאה בעיסוק התפתחותית. במסגרת הטיפולים, נערכות פגישות המיוחדות לקשר שוטף עם הורי הילדים המטופלים, להדרכת ההורים לגבי תפקוד הילדים בחיי היומיום ודרכים לקידום הילדים, גם במסגרת הבית והמסגרת החינוכית בה הם לומדים.
גם לקשר עם סביבתו החינוכית של הילד יש חשיבות מכרעת, בטיפולים רבים, ולכן, במידת הצורך, נערכות שיחות, או ניתנת הדרכה למורות, גננות ומטפלים שונים מתוך המסגרות החינוכיות בהן לומדים הילדים. במידת הצורך נערכים גם ביקורים במסגרת החינוכית, לצורך הדרכת הצוות ולצורכי הכרות עם מגוון הקשיים של הילד המטופל.

פרטי התקשרות/טלפון

054-9912134

מכון קדם

לוגו מכון קדם

מכון לטיפול פסיכולוגי והתפתחותי בין-תחומי

מכון “קדם”, הממוקם בלב שכונת אחוזה בחיפה, הינו מכון טיפולי, העוסק בטיפול ביחיד ומשפחתו מתוך ראיה כוללנית, אינטגרטיבית, רב מקצועית ובין תחומית. המכון משלב אנשי מקצוע בתחומים השונים של פסיכולוגיה קלינית, התפתחותית וחינוכית, פסיכיאטריה, רפואה סינית, שיאצו, טיפול במוסיקה דרמה ותנועה, באמצעות בע”ח, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, עיצוב התנהגות וחינוך מיוחד.

הצוות מאבחן ומתאים תוכניות טיפוליות לפרט, תוך התייחסות לקווי התפתחותו, האתגרים הייחודיים שניצבים לפניו בכל אחד משלבי חייו, כוחותיו, רצונותיו, ערכיו, משאביו וקשריו עם משפחתו ומערכות תמיכה אחרות (גן, בי”ס, עבודה ועוד). לכל משפחה מוצמד צוות רלוונטי, שעובד ובונה אתה באורח מתמשך ומשתנה תוכנית המותאמת לה בכל שלב ושלב.

במכון מטופלים יחידים ומשפחות עם טווח רחב של קשיים, החל מהגיל הרך, עם ליקויים מורכבים בהתפתחות (בכללם.N.V.L.D , P.D.D),ליקויי למידה שונים, בעיות רגשיות שונות, נפגעי נפש בוגרים, אך גם צעירים, מבוגרים, זוגות ומשפחות עם “בעיות נורמליות של החיים”.

המכון תומך בפיתוח וקידום משאבים ומסגרות, מדריך ועורך השתלמויות למטפלים ואנשי חינוך, ועומד בקשר עם גורמים שונים בקהילה.

לחלק מהטיפולים ניתן לקבל החזרים מהקופות השונות.

חלק מהטיפולים מתאפשרים גם בשפות ערבית, רוסית ואנגלית.

אודותינו – כתבו עלינו

קיר טיפוס מודולארי

 

ייעוץ בפרוייקט גמר בקורס ביומכניקה שיקומית במחלקה להנדסת מכונות באורט בראודה.

הפרוייקט בהנחיית הד”ר אורית בנימין, הסטודנטים: מאור גנון ומתן בן שבת.

Climb On Me – פרוייקט משותף עם אורט בראודה

כתבה על תכנון מערכת עזר לטיפוס עבור מטופלים ב”קליניקת בולדר חיפה”,

הנחייה מקצועית של סטודנטים לתואר שני בהנדסת מערכת, ע”י חגית ואנו.

לכתבה:  נינג’ה: על פרוייקט “קיר טיפוס”